بهترین "دوستان" (بخش ۱۰)

دوشنبه، ۱۱ شهريور ۱۳۹۸ ساعت ۲۲:۰۰ ۶۴۰۷
دوستی و رفاقت، از آن نوع مفاهیم انسانی‌ست که در چهارچوب کلمات نمی‌گنجد؛ از آن مفاهیمی که نیاز به یاد گرفتن ندارد و در وجود تمام انسان‌ها مشترک است.
سریال "دوستان"، اثبات‌گر این است که صرفاً نیازی به موضوعات پیچیده، داستان‌های تودرتو و خزعبلات روشن‌فکری نیست تا بتوان به عمق ذهن و جسم مخاطب نفوذ کرد و اثر گذاشت. فقط کافیست با انسان‌ها، انسانی حرف بزنید.
در جهانی که آدم‌ها بیشتر از هر دوره‌ی دیگری تنهایی را تجربه می‌کنند، شخصیت‌های سریال دوستان، با همه‌ی ضعف‌ها و کمبودها در شخیت پردازی، از مرزهای تصویر فراتر رفته‌اند و تبدیل به دوستانِ مشترکی برای تمام جهان شده‌اند.

هدف این مطلب، ایجاد محفلی‌ست برای جدا شدن از تمام تنش‌های جهانِ بیرون، و دیدار با بهترین دوستانمان.
تقدیم به رفاقت‌های انسانی، و اصالت دوستی‌.
بخش اول
"دوستان" سریالی کمدی‌ست که بین سال‌های ۱۹۹۴ تا ۲۰۰۴ پخش شده و شامل ۱۰ فصل است. شش دوست که ۱۰ سال را در یکی از محله‌های نیویورک کنار هم زندگی می‌کنند. ریچل گرین (جنیفر آنیستون)، مانیکا گلر (کورتنی کاکس)، فیبی بوفی (لیزا کودرو)، جویی تریبیانی (مت له‌بلانک)، راس گلر (دیوید شویمر) و چندلر بینگ (متیو پری).

اگر سریال را ندیده‌اید، این پیش فرض‌ها را به خاط بسپارید. "راس" و"مانیکا" خواهر برادر هستند. "راس" و "چندلر" از دوران دانشگاه با هم آشنا و دوست شده‌اند. "جویی" به واسطه هم‌خانه شدن با "چندلر" وارد گروه شده و فیبی نیز از لحظه‌ی شروع سریال چند سالی‌ست که به جمع دوستان ملحق شده است. "راس" و "ریچل" عاشق هم هستند ولی مدام در حال قطع و وصلِ رابطه‌شان؛ جویی عاشق غذا خوردن و سرگرمی‌ست و حرفه‌اش بازیگری؛ چندلر به خاطر کودکی سختش از ساختن جوک برای تخلیه روانی خود استفاده می‌کند و کارمند یک شرکت حسابداری‌ست. فیبی شخصیتی عجیب، متناقض و در برخی اوقات هم بسیار منطقی دارد، ریچل در کودکی نازپرورده بوده ولی با ورود به گروه و کمک آن‌ها روی پای خودش ایستاده و عاشق مُد است؛ مانیکا نقطه‌ی اتصال تمام این گروه بوده و وساس عجیبی به نظم و تمیزی دارد.

بخش دوم
"دوستان" نه تنها نظرات مثبتی از منتقدین دریافت کرد و به یکی از محبوب‌ترین کمدی‌های تاریخ تبدیل شد، بلکه در سال ۲۰۰۲ جایزه بهترین سریال کمدی را برای فصل هشتم به دست آورد و در مجموع شصت و دو بار نامزدیِ جایزه "امی" (اسکار تلویزیون) را تجربه کرده است.

بخش سوم
"دوستان" هنوز با وجود گذشتِ پانزده سال از پخش قسمت آخرش هنوز هم جزو محبوب‌ترین مجموعه‌های ساخته شده در تاریخ تلویزیون است و به طور مداوم در شبکه‌های مختلف در حال بازپخش می‌باشد.

بخش چهارم
برای طرفداران این مجموعه، "دوستان" به یک روشِ درمانِ روحی تبدیل شده است. در تارکیک‌ترین و کم امیدترین لحاظات زندگی، تنها چیزی که می‌تواند حالِ روحیِ طرفداران این سریال را حتی برای لحظاتی کوتاه دگرگون کند، دیدنِ دوباره‌ی بخش‌هایی از این سریال است،؛ حتی اگر بارها آن را دیده باشد؛ دیدنِ دوباره‌ی دوستان همیشه و در هر موقعیتی، لذت‌بخش و توام با آرامشی دلپذیر خواهد بود.

بخش پنجم
بخش ششم
بخش هفتم
بخش هشتم
بخش نهم
بخش دهم
ادامه دارد...
مطالب مرتبط
DEFAULT اشتراک گذاری ۰ ۱۹ افزودن
۵ دیدگاه
محمدبشر ( ۵ ماه پیش )

زیاد زیاد خوشم امد

DEFAULT ۲ ۰ پاسخ
محمدبشر ( ۵ ماه پیش )

خیلی خیلی خوب

DEFAULT ۱ ۰ پاسخ
علی ( ۶ ماه پیش )

عشقم

DEFAULT ۴ ۰ پاسخ
fariba jafarpoor ( ۷ ماه پیش )

مطلب جذابی بود

DEFAULT ۴ ۰ پاسخ
حسین ( ۷ ماه پیش )

ممنون

DEFAULT ۷ ۰ پاسخ